Informatycy w biznesie

Dostosowany program nauczania pod kątem zastosowania IT w biznesie!

Organizowane przez nas laboratoria z przedsiębiorcami obejmują 28 godzin zajęć w ramach programu studiów dostępnych dla wszystkich studentów II roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o innowacyjny program wypracowany przez ekspertów/praktyków – potencjalnych pracodawców, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą na temat praktycznego wymiaru IT. Oto oni:

 

  Igor Gnot

Prezes spółki Connectmedica. Entuzjasta i pasjonat nowych technologii, który z wykształcenia jest lekarzem. Studiując medycynę zdecydował, że chce łączyć swoją wiedzę naukową z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i tworzyć nowatorskie rozwiązania w obszarze komunikacji. Takie podejście stało się podstawą misji Connectmedica, która jest pierwszą agencją marketingową full-service tworzącą szeroko pojęte rozwiązania w obszarze zdrowia.

 

  Borys Musielak

Założyciel i prezes Filmaster.TV - firmy specjalizującej się w spersonalizowanych rekomendacjach filmów oraz materiałów wideo w oparciu o osobisty gust, nastrój oraz opinie znajomych a także Grupy OSNews, która szybko stała się liderem dziennikarstwa obywatelskiego.. Od 2002 roku pracował jako programista i kierownik zespołu w dużych korporacji w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Współtwórca warszawskiego Reaktora, coworkingowego centrum dla innowacyjnych startupów
Uznany za jednego z 50 najbardziej kreatywnych polskich przedsiębiorców przez magazyn Brief w 2012 roku.

 

Michał Kossowski

Prezes BOC Information Technologies Consulting. Zajmuje się zarządzaniem projektami kastomizacji/lokalizacji oprogramowania oraz koordynowaniem projektów, głównie w obszarze zarządzania procesami biznesowymi. Posiada wieloletnie doświadcenie w wdrażaniu systemu ADONIS. Doświadczony mentor/szkoleniowiec w zakresie zarządzania procesami biznesowymi, zarządzania strategią oraz usługami i architekturą IT.

 

  Daniel Król

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Doradca Krajowego Systemu Usług (PARP), trener i szkoleniowiec z 5 letnim stażem pracy. Koordynator projektów unijnych (m.in. działania 6.2, 8.1.2 POKL), menadżer łódzkiej Gildii Aniołów Biznesu. Ekspert oceny wniosków w ramach działań teleinformatycznych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (8.1, 8.2, 8.3, 8.4 POIG). Specjalista ds. rozliczania funduszy / Pracownik Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF). Asesor oceny wniosków w ramach nowej perspektywy RPO WŁ 2014-2020 w dziedzinie: Technologie informacyjno-komunikacyjne, Rozwój działalności MŚP, przedsiębiorczość i tworzenia przedsiębiorstw, infrastruktura biznesowa dla MŚP, Transfer technologii i współpraca między uczelniami, a przedsiębiorstwami. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy na rozwój działalności gospodarczej (w 2014r. pozyskał 12 mln zł dla sektora MŚP.

 

Przemysław Kuźmierek

Autor projektu www.migam.pl – jednego z największych słowników języka migowego w Europie. Zajmuje się badaniami dotyczącymi technologii rozpoznawania ruchu i języka migowego. W ramach jego startupu powstał prototyp Automatycznego Tłumacza Języka Migowego. W 2013 został nominowany do World Summit Award – konkursu organizowanego przez ONZ i otrzymał prestiżową nagrodę Nominate Trust za projekt walczący z wykluczeniem cyfrowym. Certyfikowany Projekt Manager PRINCE2, PMBOK, inżynier CISCO, oraz Microsoft, inżynier bezpieczeństwa.

 

   Emilia Ostapowicz

Jest komputerowym geekiem, a do tego uwielbia liczby. Studiowała informatykę oraz ekonomię na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie w Oldenburgu w Niemczech. Od 4 lat działa w obszarze finansów w zakresie pozyskiwania środków na inwestycje: inwestor zewnętrzny, fundusze europejskie, kredyty. Pomaga i wymyśla, jak sfinansować działalność startupów internetowych i technologicznych. Doradza w tworzeniu modeli biznesowych i pilnuje rentowności projektów. W ciągu 4 lat obsługiwała ponad 80 firm, dla których pozyskała kapitał o wartości 40 mln zł.

Współpracuje z takimi projektami jak: Migam.pl – laureat Aulery 2013 i Virgin Mobile Academy; Confr.com, Startupdeck.pl czy Daybite.com. Od 2011 roku prowadzi blog Startup w Liczbach, gdzie opisuje, jak od strony finansowej zbudować swój startup.

Od 2014 roku przedstawicielka inkubatora technologicznego Xevin Lab w Białymstoku, spółki zależnej funduszu Xevin Investments, gdzie zajmuje się preinkubacją młodych firm internetowych i technologicznych.

 

  Mariusz Ostapowicz

Przedsiębiorca i Software Developer. Laureat Startup School - pierwszego w Polsce inkubatora dla przedsiębiorców internetowych stworzonego przez Rafała Agnieszczaka (twórca fotka.pl).Uczestnik warsztatów Customer Development organizowanych przez SPIN - Szkołę przedsiębiorczości Funduszu Innovation Nest - tworzonej min. przez Piotra Wilama (współtwórca i pierwszy prezes Onet.pl).

Founder Daybite.com - aplikacji dla ludzi chcących zdrowo się odżywiać być Healthy, Fit i dbających o własne ciało. - wywiad o Daybite.com w TVN CNBC.

Founder Budgetdeck.co – serwisu, który pomaga wyliczyć opłacalność finansową dla własnego biznesu.

Founder Software House - CLOUDSS zajmujący się tworzeniem aplikacji webowych oraz mobilnych na system Android. Tworzył systemy typu SWOR dla polskich sądów, systemy dla urzędów oraz systemu typu Digital Signage dla rynku reklamy.

 

  Agnieszka Oleszczuk-Widawska

Współtwóczyni Evenea.pl – systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia, który między innymi został nagrodzony statuetką Aulera 2011. Od września 2012 do końca 2013 roku Dyrektorka największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw oraz współorganizatorka spotkań branży IT LubCamp i Aula Polska Lublin. Obecnie współtworzy kolejny startup – Mimpi.pl - serwis pomagający spełniać marzenia. Wykładowca, panelista i trener umiejętności miękkich z kilkuletnim doświadczeniem.

  Arkadiusz Regiec

Człowiek oddany idei finansowania społecznościowego, założyciel i Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.Prezes beesfund.com, który pozyskał kapitał na rozwój w ramach projektu crowdfundingu udziałowego.

 

Michał Sadowski

Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Prezes zarządu Brand24 SA - firmy zajmującej się monitoringiem marek w sieci. Najlepszy polski przedsiębiorca internetowy wybrany w międzynarodowym konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Bloger i komentator zjawisk związanych z internetem. Autor książki "Rewolucja social media". Klientami Brand24 są m.in.: Panasonic, Leroy Merlin, Air France. Ostatnio do tego grona dołączyła Ikea, o czym Brand24 poinformowało w charakterystycznym dla siebie filmiku

 

  Arkadiusz Skuza

Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Pracował przez klika lat jako analityk webowy dla Facebooka i Googla w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Jest liderem opinii w Polskim środowisku startupów, występuje na wielu konferencjach poświęconym innowacjom w IT, ostatnie to np. Techshare czy Venture Multitouch. Otworzył trzy startupy działające do dziś, m.in. SaveUp. Zna  cienie i blaski zarządzania startupami. Na stałe doradza startupom, a także jest  analitykiem w kilku funduszach inwestycyjnych. Autor bloga o innowacjach i zarządzaniu startupami www.areksuza.pl

 

     Marek Szelągowski

Od ponad 20 lat związany z informatyką i wykorzystaniem informatyki do wspierania zarządzania. Uczestniczył w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych w obszarach księgowości, zarządzania zasobami ludzkimi, produkcji, zarządzania infrastrukturą IT itp. W latach 2000 - 2008 pełnił funkcję CIO Grupy BUDIMEX. Odpowiadał za bieżącą pracę biura Informatyki oraz dostosowanie strategii informatyzacji do zmieniających się potrzeb biznesu. Zajmował się projektowaniem i wdrażaniem systemów transakcyjnych oraz zarządzania obiegu informacji. Posiada tytuł naukowy doktora.

 

   Wojciech Radomski

Aboslwent specjalności "Gospodarka elektroniczna" na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Specjalizuje się w kontaktach z klientami oraz koordynacją pracy zespołu. Interesuje się nowymi technologiami, szczególnie mobilnymi.

 

Michał Żarnecki

Lead Software Engineer w firmie Programa.pl, absolwent specjalności "Systemy telekomunikacyjne" na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu oraz implementacji systemów informatycznych i aplikacji w oparciu o technologie internetowe. Interesuje się nowościami technologicznymi z branży IT oraz tworzeniem i programowaniem urządzeń z zastosowaniem mikrokontrolerów.